Увeличить тяга. Ant. нерентабельность IT-сферы в Украине с $6 млрд перед $12 млрд: три шага, и одно поступок

Укрaїнськa IT-гaлузь — пoтужний сeктoр нaціoнaльнoї eкoнoміки у $6 млрд, який, нe дивлячись нa кoрoнaкризу, нaвіть у пeршoму півріччі тaкoгo вaжкoгo 2020-гo пoкaзaв зрoстaння, a нaші IT-спeціaлісти прaцюють нaд нaйсучaснішими тexнoлoгічними рoзрoбкaми. Слaвa Reface aбo Grammarly – нaйпoмітнішa, aлe цe — лишe чaсткa вeликoї істoрії успіxу цифрoвoї eкoнoміки Укрaїни.

Мaлo пишaтися дoсягнeннями нaшиx співвітчизників, які чaстo-густo стaвaли мoжливими нe зaвдяки, a всупeрeч дeржaві. В Укрaїні нeoбxіднo зaпрoвaджувaти тaкі прaвилa, aби цифрoвa гaлузь oтримaлa нaдійнoгo пaртнeрa з бoку дeржaви. Дe дeржaвa – стaбільнo працюючий високотехнологічний кластер, а громадяни країни відчувають досягнення IT-сектору у повсякденному житті.

Потрібно створити особливі умови, щоб кожен український IT-спеціаліст залишився працювати (в, а іноземний – захотів переїхати прежде нас. Амбітна мета має своє вирішення. Мінцифра вирішила створити Дія City – особливий правовий порядок для креативної економіки.   

Империя та Айті: win-win game 

У чому ж власне необхідність спеціальних умов в целях IT-бізнесу? Навіщо державі витрачати сили получи таке вузьке регулювання?

Відповідь проста – економічний та соціальний ефект Дія City угоду кому) всіх громадян значно перевищить регулятивні зусилля та фіскальні действия держави. 

З одного боку, специфікою галузі є висока динамічність, технології та тренди змінюються кожного року, і, як наслідок, фінансові ризики є надвисокими. Тому IT-бізнес зацікавлений у простих та зрозумілих правилах гри, вигідних фіскальних умовах, прозорій регуляції.

Якщо сила не здатна цього забезпечити, підприємці знайдуть більш комфортну та зрозумілу юрисдикцію. Металургійне чи аграрне виробництво выпить до дна горькую чашу в іншу державу майже неможливо, а цифровий чи дослідницький проєкт – це дело одного дня. Дія City – це інституційне середовище, що втримає цифрові компанії та найкращих спеціалістів в Україні, стимулюватиме приплив інвестицій.   

З іншого боку, IT-галузь, попри певні стереотипи, – це далеко не про розважальні додатки та компутер’ютерні ігри. Хоча це і важлива частина сектору.

Не переводя дыхания цифрові технології є фундаментом у забезпеченні економічної та соціальної безпеки країн, обороноздатності держав. А перед того, IT-сектор є ключовою системою економіки знань.

Підтримуючи його, сила отримує колосальні перспективи розвитку освіти, медицини, фінансових послуг. Навколо високотехнологічних кластерів ринок вибудовує повноцінну екосистему послуг з високою доданою вартістю, які будуть затребувані і всередині, і зовні країни. Дія City може стати фундаментом такої екосистеми, точкою системної розбудови української економіки знань.  

Возле цьому державі не потрібно вводити дотації, що почасту несе корупціогенні ризики, робити капітальні інвестиції, що запрацюють лише чрез декілька років, віднаходити громіздкі тарифні либо митні процедури для стимулювання сектору. Зусилля держави у розбудові цифрової економіки суто регулятивне: створити необхідне інституційне середовище, а далі – наглядати после дотриманням правил.  

Теорія vs. Житейское море: велосипедів не винаходимо 

Практичне втілення Дія City базується в особливих режимах правового та податкового регулювання, а також спеціальної процедури вирішення спорів. З правової точки зору, гражданское состояние Дія City буде закріплений окремим законом. Він встановить віртуальний економічний простір та зони повноважень її учасників. Податкові та трудові відносини будуть зафіксовані окремими змінами поперед Податкового та Трудового кодексів. 

Резиденти Дія City – IT-компанії, чия діяльність відповідає спеціально розробленим КВЕДам про Дія City. 

Вичерпний та доволі жорсткий перелік вимог задолго. Ant. с потенційних резидентів є головним запобіжником проти податкового канібалізму, шахрайства та недобросовісних підприємців. Адже головна концепція Дія City – податкові стимули ради успішних IT-компаній. Для Дія City ми пропонуємо застосовувати податок для виведений капітал за ставкою 10%. Наразі ми погоджуємо цю норму з профільним комітетом ВРУ, сподіваємося, законотворці підтримають нашу ініціативу. 

Ми також змінюємо податкову прообраз для працівників компаній. ПДФО складатиме 5%, військовий збір – 1,5%, ЄСВ з мінімальної заробітної плати. 

Крім того, ми плануємо захистити резидентів Дія City від перевірок та необґрунтованих розслідувань. Ми пропонуємо змінити процедуру процесуальних дій, аби виключити безпідставні обшуки, вилучення техніки та документації. 

З певною обережністю, але трендец ж оптимістично скажу, що внесення та схвалення усіх змін ми плануємо завершити по кінця 2020 року. Наразі ми маємо головне: політичну волю Президента та Кабінету Міністрів України. А после безпосередньої реалізації проєкту залучені команди найкращих правників, податківців та економістів, профільні асоціації та громадські об’єднання.  

А що в результаті? 

Головним результатом створення Дія City стане конкурентоздатний та затребуваний фабрикат української цифрової економіки. Наші пропозиції наближають умови ведення IT-бізнесу раньше найрозвиненіших світових моделей. Ці та інші заходи запровадили Франція, Велика Британія, Ірландія, та інші країни, сверху чиї успіхи креативних індустрій в самом деле слід орієнтуватися. 

Ми сподіваємось, що завдяки Дія City робочі місця у галузі зростуть раньше півмільйона працівників у 2025 році. А з 2020 точно по 2025 роки ми очікуємо майже подвоєння IT-галузі в Україні з $6 млрд впредь до $11,8 млрд.  

Ризики бездіяльності

Критики можуть истинно зазначити, що український IT-директриса досяг значних успіхів і лишенный чего допомоги держави. Мовляв, головне – маловыгодный чіпати те, що і в) такой степени працює. Але критикам важливо зрозуміти: Дія City – це безграмотный про втручання та регуляцію успішної галузі. Дія City – це сучасне та комфортне интересах цифрового бізнесу середовище, яке безвыгодный «припудрює» старі норми, а створює нові карт-бланш та можливості. 

Якщо триматися традиційної парадигми невтручання, в таком случае на Україну чекають сумні новини. Найуспішніші технологічні компанії, що потребують значних інвестицій та висококваліфікованих кадрів, – выйти країну в пошуках привабливого середовища. Середній та малий IT-бізнес, що захоче розвиватися, але безграмотный матиме для цього змоги, перетвориться получи найманців успішних іноземних компаній, які використовуватимуть наших спеціалістів, а збагачуватимуть інші країни. 

Суждено стартапів, винаходів та інновацій ще сумніша. Частина з них простой завжди залишиться на поличці спустя відсутність ефективних інструментів реалізації, а інша частина, після багаторічних митарств, стане надбанням зарубіжних компаній. А весь век, що тоді залишиться нам, – черговий лайк та репост успіху іноземного бізнесу з українським корінням у Фейсбуці. 

Дія City – це зміна парадигми. Аби ми більше никак не почули заклики «Не виїжджай!» впредь до мільйонів українців, що шукають кращої долі после межами України. Це заклик України задолго. Ant. с сотень тисяч іноземних висококваліфікованих спеціалістів: «Приїжджай!».

Всё-таки материалы автора
Если нет Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.

Комментарии и уведомления в настоящее время закрыты..

Комментарии закрыты.